Історія

Фото до публікаціїПостановою Ради Міністрів СРСР №2046 від 11 червня 1948 р. запланована організація, в складі Міністретсва сільського господарства, радгоспів і лісового господарства перших - 16 державних зональних машиновипробувальних станцій, в тому числі - Південно-Української МВС.

Фото до публікації

Південно-Українська Державна зональна машиновипробувальна станція була організована в 1951 р., відповідно до наказу по Міністерству бавовництва СРСР від 20 березня 1951 р. № 484, на підставі розпорядження Ради Міністрів СРСР від 17 листопада 1950 р. №18634-Р. Відповідно до наказу, Південно-Українська МВС була розміщена на території Українського науково-дослідного інституту бавовництва з виділенням150 газемлі для будівництва станції й_проведення лабораторно-польових випробувань машин.

Фото до публікаціїПостійне місце знаходження МВС визначилося Постановою Ради Міністрів СРСР від 1 березня 1954 р. № 351/12», відповідно до якого під базу МВС було передано 5-є відділення Херсонського радгоспу "Овочевий" із площею зрошуваної землі в розмірі445 га.

Фото до публікаціїПланом на 1954 рік передбачалося випробувати 26 зразків різних машин. Штат працівників МВС (без дослідного господарства) становив 20 чоловік. У структурі МВС були наступні підрозділи: контрольно-випробувальна лабораторія, відділи: агротехнічний, експлуатаційно-господарської економічної оцінки випробовуваних машин.

За період діяльності МВС до 1980 р. введено в експлуатацію 10118 квадратних метрів житлової площі, зокрема 4 п'ятиповерхові житлові будинки загальною кількістю 388 квартир, п'ятиповерховий гуртожиток на 216 місць, сільську бібліотеку, медичний пункт, торгівельний комплекс. 1981 р. - вводиться в експлуатацію житловий будинок на 60 квартир з магазином і комбінатом побутового обслуговування, дитячий садок на 270 місць.

Фото до публікаціїЗа довголітню та плідну роботу по випробуванню і впровадженню нової техніки в сільськогосподарське виробництво, розробку нових технологічних процесів із застосуванням комплексної механізації, популяризації і надання допомоги колгоспам і радгоспам в їх освоєнні і впровадженні 30 спеціалістов і робітників МВС нагороджено орденами і медалями.

pamjatnik

 

На території парку Південно-Української філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого стоїть пам’ятник. На постаменті зображена фігура молодого воїна. В лівій руці, зігнутій в лікті, він тримає кашкет, за плечима висить автомат, а в правій руці він тримає приспущений прапор.

Яка ж історія створення пам’ятника?

Відгриміла Велика Вітчизняна війна, яка принесла так багато горя і страждань в кожну родину. Український народ приступив до відбудови зруйнованого народного господарства. В 1954 році Південно-Українська машинно-випробувальна станція (МВС) переїздить на околицю Херсона. Починається розбудова станції і селища, яке назвали Жовтневим. За стадіоном заклали виноградник та посадили фруктовий сад.

Під час будівництва зрошувального каналу (в районі тополь, біля селища Текстильників) у 1963 році були знайдені рештки воїна Червоної Армії. Доказом того, що це був червоноармієць, стало зображення п’ятикінечної зірки на зітлілому кашкеті та поіржавілих ґудзиках.

З розповідей старожилів відомо, що в цьому місці проходила лінія оборони. Бійці з окопів вели прицільний вогонь з кулеметів по загарбниках. Очевидно, що під час такого бою і загинув наш боєць. Невідомого воїна з почестями захоронили біля головного корпусу МВС та встановили пам’ятник.

Кожного року в пам’ятні для кожного із нас дні (13 березня – День визволення Херсона, 9 травня – День Перемоги, 22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, 28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників) дорослі та діти приходять до пам’ятника вшанувати полеглих і живих героїв.

фото здания история

 

 

 

 

З 2006 року Південно-Українська МВС – реорганізована у Південно-Українську філію науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для  сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого.